"Rumowiska"

 O emocjach zamkniętych w słowach...💭 Dlaczego Twoim zdaniem warto sięgać po literaturę piękną?

*

Mnie zachwyca jej język, który sprawia, że emocje zapisane w słowach są jeszcze silniejsze.

*

Między innymi dlatego literatura piękna  tak przenikliwe dotyka najczulszych strun mojego serca. Wzrusza, skłania do refleksji, zachwyca i rozwija. Spotkania z tego typu książkami to zawsze dobrze spędzony czas.

*

Jedną z takich wartościowych nowości wydawniczych są "Rumowiska" Wita Szostaka, w których język jest wręcz oddzielnym bohaterem, zapraszającym nas do swojego świata pełnego emocji.

*

Urzeka nas, fascynuje, hipnotyzuje, kusi i prowokuje do myślenia. Za jego sprawą cała metaforyka tego tekstu jest jeszcze bardziej wymowna.

*

A przecież to ona właśnie sprawia, że najnowszą książkę Wita Szostaka czytamy w skupieniu, delektując się każdym słowem.

*

Chcemy te zdania zachować dla siebie na dłużej i zapisać na dnie serca...

*

Opowieść o dziadku Tomaszu - pośle i opozycjoniście, tajemnice babci Heleny, dom z przeszłością i ukrytą w nim tajemnicą, wnuk Tomasza i Heleny, który próbuje poznać rodzinną przeszłość i w końcu ktoś jeszcze, o kim się w tej rodzinie nigdy nie mówi, a z kim związany jest jej cały los. To tylko pierwsza warstwa tej książki. Drugą stanowi poruszająca metaforyka, która sprawia, że odczytujemy ją bardziej jako esej filozoficzny.

*

Przyrównanie powieści oraz ludzkiego życia do rzeki, która ma swój początek i kres, która płynie mimo licznych przeszkód, która mierzy się z licznymi wyzwaniami i przeszkodami na swojej drodze, która łączy się w jedną całość z różnymi jej odnogami sprawia, że spotkanie z najnowszą książką Wita Szostaka to prawdziwa uczta literacka, która prowokuje nas do filozoficznej zadumy.

*

Jeśli szukacie tego typu literatury koniecznie miejcie na uwadze ten tytuł.


Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Powegraph 

Komentarze

  1. Nie miałam jeszcze okazji czytac tej książki. Ja też rozsmakowuję się w literaturze pięknej.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty