* Soroczka *


„Co tu dużo gadać człowiek rodzi się na śmierć, a umiera na życie" „Do trumny, już wiele lat przed, z lnu utkałam mu soroczkę. To po naszemu koszula. Jedni mówią, że na ślub. Inni - że śmiertelnica"

***
Najnowsza książka Angeliki Kuźniak, to przejmująca reporterska relacja o przemijaniu, starości, odchodzeniu oraz żegnaniu się ze światem. Piękna, magiczna, smutna, refleksyjna i niebywale nostalgiczna. Jak tytułowa soroczka misternie utkana z różnych ludzkich historii, które jej autorka wysłuchała z reporterską dokładnością oraz ludzką czułością. 

***
   „Soroczka" to poruszająca opowieść, ukazująca nam portrety różnych osób godnie czekających na śmierć. W jej obliczu przypominają nam raz jeszcze, o tym, co w życiu ma największy sens. To książka pełna życiowych mądrości, prosta w swej formie, metafizyczna, ale również pełna realności. To swoiste współczesne memento mori, tak bardzo aktualne dzisiaj...

***
Angleika Kuźniak skłania nas swoją książką do zadumy i refleksji nad kondycją człowieczego losu. Przypomina o tym, co ważne i mające sens. Jeśli szukacie książki idealnej do zadymy nad płomieniem świecy, ta reporterska historia będzie idealnym wyborem.


„Soroczka"


autor: Angelika Kuźniak
Wydawnictwo Literackie
Wydanie I
2020

moja ocena książki 4/6
moja ocena okładki 5/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu :-)

                                       

Komentarze

mój instagram

Popularne posty