* co rośnie w parku *


Poetycka opowieść o poszukiwaniu tożsamości, a jednocześnie książka przyrodnicza, dzięki której poznajemy drzewa rosnące w parku.

„Co rośnie w parku” to subtelna i niebywale poetycka opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni oraz jednocześnie rewelacyjna książka przyrodnicza dla każdego przedszkolaka. Kateryna Mikhalitsyna napisała kolejną uroczą opowieść, w której wiedza przyrodnicza podawana jest małym czytelnikom w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty. W miejskim parku rośnie przecież wiele potężnych drzew, które fascynują małych i dużych miłośników przyrody. Fajnie byłoby wiedzieć coś więcej na ich temat, zwłaszcza, że wśród nich wyrósł jeden malutki pęd, który tyle co wykiełkował i próbuje odnaleźć swoją rodzinę. Bardzo chciałby wiedzieć kim jest, do którego drzewa jest podobny i co z niego wyrośnie :-) Zaczyna zatem rozmawiać z różnymi drzewami, poznając tym samym ich nazwy i charakterystyczne cechy. Czy ostatecznie odnajdzie swoje korzenie? Myślę, że domyślacie się odpowiedzi na to pytanie, wszak to przecież książka dla dzieci :-) Cudowna, jedyna i niepowtarzalna w swoim rodzaju. Pełna pięknych, akwarelowych i bajecznie kolorowych ilustracji. Wszystko to tworzy zachwycającą całość. Polecam serdecznie :-) 

Reasumując: 
Z jednej strony to cudowna, subtelna i poetycka opowieść o poszukiwaniu własnych korzeni, a z drugiej strony fantastyczna książka przyrodnicza dla najmłodszych czytelników.

moje wrażenia: pełen zachwyt;
czytelnik: każdy przedszkolak;
ozdoba biblioteczki: urocza;
objętość: niewielka;"Co rośnie w parku"

autor: Kateryna Mikhalitsyna
 ilustracje: Oksana Bula
tytuł oryginału: "Xamo pocme y napky"
tłumaczenie: Maria Mazurowska
Wydawnictwo Zielona Sowa
Wydanie I
data premiery: 15.07.2020 r.
wiek czytelnika 4-5 lat

moja ocena książki 5/6
moja ocena  okładki 6/6
moja ocena ilustracji 6/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa :-) :-) 


 

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty