* powiedz mi jak będzie *Trzy pary, trzy historie i filmowa fabuła, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. 


Nie wiem czy się ze mną zgodzicie, ale są takie książki, które poruszają w nas najczulsze struny i już na samym początku ich lektury wiemy, że dany tytuł pozostanie z nami na długo. Ja miałam tak w trakcie czytania "Powiedz mi jak będzie". Wystarczyło, że przeczytałam zaledwie kilka stron tej powieści i już wiedziałam, że przepadałam. Ta książka to prawdziwa perełka wśród powieści obyczajowych. Porusza, skłania do refleksji, wzrusza, leczy i pociesza. Taką powieść warto mieć u siebie w domowej biblioteczce. Ten prawdziwy majstersztyk, to emocjonalny rollercoaster, który przypomina nam, co tak naprawdę w życiu jest najważniejsze. "Trzy pary, trzy historie i filmowa fabuła, która trzyma w napięciu do ostatniej strony." Wojciech, który po nieudanym małżeństwie zupełnie nie szukał miłości, ale kiedy spotkał Annę wiedział, że ta kobieta odmieni jego życie na dobre. Kinga, która myślała, że Dawid to miłość jej życia, dlatego zupełnie nie zwracała uwagi na kolegę z pracy. I wreszcie Ola, która zawsze była skupiona na swojej karierze zawodowej, ale kiedy spotkała Mateusza zapragnęła od życia czegoś więcej.  Trzy pary, które się nie znają i jedno wydarzenie, które sprawi, że drogi tych osób nagle się połączą. Trudne i bolesne doświadczenie zmusi ich do refleksji nad tym, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze... Czy wyciągnąć z tej życiowej lekcji właściwe wnioski?  Czy los będzie dla nich jeszcze łaskawy? I wreszcie czy dobre emocje oraz prawdziwa miłość pokonają wszelkie trudności? Zachęcam was do lektury. "Powiedz mi jak będzie" to mądra opowieść o poszukiwaniu szczęściu, która otula nas emocjami, wzrusza i skłania do refleksji. Zdecydowanie polecam!

Reasumując: 
moje wrażenia: pełne wzruszenie;
czytelnik: każdy miłośnik emocjonujących powieści obyczajowych; 
ozdoba biblioteczki: cudowna;
objętość: średnia. 


Sylwia Trojanowska "Powiedz mi jak będzie"
Wydawnictwo czwarta Strona
Wydanie I
Poznań 2020

data premiery: 06.05.2020 r.


moja ocena książki 6/6
moja ocena okładki 6/6Komentarze

 1. To trudna, ale bardzo życiowa i poruszająca książka. 😊 ♥

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, naprawdę warto ją przeczytać. Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 2. Na fali zniechęcenia polską prozą ostatnich lat, wciąż nie mogę się przekonać, aby dać szansę twórczości Sylwii Trojanowskiej. Jednak ta książka kusi mnie z każdą kolejną przeczytaną recenzją. Może w końcu sięgnę... Bardzo lubię takie życiowe, problemowe pozycje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już musisz sama zadecydować. Ja długo nie czytałam powieści obyczajowych. jakoś tak zawsze sięgałam po klasykę, literaturę faktu, różne biografie lub wspomnienia, ale ostatnio szukam po pracy ukojenia właśnie w tego typu literaturze. traktuję ją trochę jak weekendowe SPA dla duszy... I wiesz, że pomaga... Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty