* samotna gwiazda *


Paullina Simons "Samotna gwiazda"
z angielskiego przełożyła Katarzyna Malita
książka wydana w 2016 roku
Wydawnictwo Świat Książki
ISBN 978-83-8031-346-0


moja ocena książki 5/5 
moja ocena okładki 4/5 [miło na niej zawiesić oko ;-) ] 


"Zakochać się było najłatwiej... Kilka tygodni przed wyjazdem do collegge'u  Chloe z chłopakiem i dwójką przyjaciół wyrusza na wielką europejską wyprawę. Ich celem jest Barcelona, która obiecuje romans i tajemnicę. Jednak wcześniej muszą przejechać przez kilka miast Europy Wschodniej, by uregulować stary rodzinny dług.
Podróżując pociągiem przez obcy krajobraz postkomunistycznego świata, Chloe poznaje chłopaka, który jedzie na wojnę. Johnny wiezie ze sobą gitarę, ma urzekający uśmiech, a jego życie jest pełne sekretów. Wyprawa staje się zdradliwą podróżą do najmroczniejszej historii Europy i przeszłości Johnn'ego - podróżą, która może rozerwać więzi łączące przyjaciół od lat. W drodze z Rygi przez Treblinkę do Triestu, Chloe musi stawić czoło najgłębszym pragnieniom, które nie przystają do przyszłości, o jakiej do niedawna marzyła. Dla Chloe i Johnny'ego jedno jest pewne. Bez względu na cel podróży, ich życie już nigdy nie będzie takie samo"


...po przeczytaniu tego opisu byłam niesamowicie zaintrygowana ową podróżą... ...chciałam jak najszybciej poznać jak najwięcej szczegółów... jednak zrezygnowałam z tego pomysłu... ...tej książki bowiem nie należy czytać błyskawicznie... trzeba się nią delektować ... tak żeby poczuć niezwykłość opisywanej podróży... ...bo owszem ta zapowiedziana podróż okazała się właśnie taka ... niezwykła pod wieloma względami... ...jest to powieść, na którą zdecydowanie warto zwrócić uwagę... ...nie jest to typowy romans, chociaż oczywiście miłość jest motywem przewodnim  tej historii... ...miłość pełna namiętności, delikatności, czułości ... cierpliwa, wytrwała, prawdziwa, piękna ... jest to jednak również powieść o przyjaźni, uczciwości i lojalności ... o młodości pełnej rozterek, dylematów i  trudnych wyborów ... o  dorastaniu, które czasami jest pełne bólu i rozczarowania życiem, ale też pełne marzeń, które należy spełniać i wytrwale w nie wierzyć... ...jest to powieść, którą warto przeczytać... polecam :-) 


kilka cytatów, na które zwróciłam uwagę:

"... Wiecie, jak brzmiało motto Chloe?
"Na pustym płótnie życia malować odważnymi kolorami"..."

"...Mówi, że dzięki książkom mogę żyć życiem innych ludzi, podróżować, kochać, smucić się..."

"...Dlaczego dorastanie oznaczało pogodzenie się z faktem, że ludzie, których kochasz, rozczarowują cię?..."

"...Życie jest piękne."Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Świat Książki :-) 


Komentarze

mój instagram

Popularne posty