"Chwała Portugalii"

 


➡️ Ironiczne poczucie humoru, groteska i sarkazm w literaturze – jesteście na tak, czy na nie? Dajcie znać w komentarzu ⬇️



📚 „Chwała Portugalii” to książka pełna czarnego humoru, która odkrywa brutalną prawdę o kolonialnej przeszłości tego kraju 📚


Jeśli szukasz powieści, która wciągnie Cię w wir groteskowego humoru i złożonej psychologii, koniecznie musisz ją przeczytać!


💥 Kolonializm, rewolucja, wojna – jak te wydarzenia zmieniają człowieka? 💥


Okazuje się, że trauma z przeszłości nie kończy się na jednej generacji. Wpływa również na następne pokolenia, kształtując ich tożsamość i sposób, w jaki postrzegają świat.


„Chwała Portugalii” nie tylko dokumentuje te mechanizmy, ale również ujawnia swoisty uniwersalizm przemocy.


Autor, uczestnik wojny w Angoli, wykorzystuje narrację jako sposób na rozliczenie własnych krzywd i traumy. Dzięki temu jego opowieść porusza najczulsze struny w sercach czytelników, zmuszając nas do refleksji nad sensem ludzkiego człowieczeństwa.


Albert Camus pisał w swojej powieści, że „każdy nosi w sobie dżumę, nikt bowiem nie jest od niej wolny” 📖 


Czy faktycznie takie zło od zawsze tkwiło w człowieku? Czy, my ludzie,  jesteśmy zdolni do najgorszych czynów, jeśli tylko warunki nam na to pozwolą? To bardzo bolesne, trudne i wieloaspektowe pytania. Jak na nie odpowiemy?


Camus doszedł do wniosku, że „w ludziach jest (jednak) więcej rzeczy, które zasługują na podziw niż na pogardę”, a do jakich wniosków dochodzi Antunes?


➡️ Zachęcam Was do lektury tej książki, która zmusza nas do rozważań nad istotą człowieczeństwa. To jeden z tych tytułów,o których się nie zapomina 📖


Współpraca reklamowa Oficyna Noir Sur Blanc 



Komentarze

  1. Bardzo cenię sobie książki, które skłaniają czytelnika do wielu refleksji. Zapisuję sobie ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty