"Łączniczka"

 


 💭 Wiesz kim była Anna Smoleńska?


To harcerka i łączniczka w czasie II wojny światowej. 

*

Za swoją działalność konspiracyjną została aresztowana przez Gestapo. Przesłuchiwana, torturowana i ostatecznie zesłana do obozu Auschwitz, gdzie zmarła mając zaledwie 23 lata... 

*

Autorka najbardziej znienawidzonego przez nazistów symbolu Polski Walczącej oddała życie za ukochaną ojczyznę, ale jej "kotwica" mobilizowała Polaków do dalszej walki. 

*

Anna to dziewczyna skromna, wycofana, delikatna, pełna poświęcenia i bardzo dojrzała. Jej hart ducha, odwagę, samodyscyplinę i niesamowitą wrażliwość przypomniała nam na kartach swojej powieści Magda Knedler.

*

"Łączniczka" to bowiem beletryzowana opowieść o tej niezwyklej kobiecie. Wzrusza, skłania do refleksji i wprawia w zadumę. Nie da się przejść obok niej obojętnie.

*

Jeśli czytacie literaturę z motywem lat II wojny światowej, "Łączniczka" powinna znaleźć się na Waszej liście lektur.

*

Rekomendowana przez Muzeum Auschwitz - Birkenau oraz objęta patronatem Babki od Historii @babka_od_histy myślę, że będzie dla Was niezapomnianą lektura. 

*

Dla mnie taka właśnie była. Od pierwszych przeczytanych stron niesamowicie polubiłam Annę i oddałam jej fragment swojego serca.

*

Przepełniona smutkiem doczytywałam ostatnie strony, mając jednocześnie nadzieję, że w końcu świat usłyszy o tej cichej i skromnej bohaterce.

*

Współpraca reklamowa z Wydawnictwo Mando


Komentarze

 1. Jestem niezmiernie ciekawa tej książki i na pewno ją przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo jestem jej ciekawa. Z przyjemnością po nią sięgnę, jak tylko przeczytam książki od Wydawnictw. Ściskam mocno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też mam całą listę książek do przeczytania. Pozdrawiam ciepło😍

   Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty