"Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina"

 Wasze trzy pierwsze skojarzenia z Marleną Dietrich to?


Ta niekwestionowana gwiazda Hollywood nieustannie fascynuje kolejne pokolenia, a jej odwaga w wyrażaniu siebie zapiera dech w piersiach.

*
Marlene Dietrich słynęła z kontrowersyjnych poglądów oraz nietuzinkowego sposobu bycia. Była zadeklarowaną antynazistką oraz otwarcie mówiła o swoim biseksualizmie.

*
Miała romans m.in. z pisarką Mercedes de Acosta i pisarzem Ernestem Hemingwayem. Największą miłością jej życia był m.in. francuski aktor Jean Gabin oraz niemiecki oficer Carl Seidlitz.

*
Została żoną Rudolfa Siebera i miała z nim jedno dziecko, córkę Marię. To właśnie ona napisała jedną z najciekawszych biografii swojej matki.

*
Z jej książki wyłania się obraz kobiety, aktorki oraz ikony stylu, która zawsze robiła wszystko, na co w danym momencie miała ochotę.

*
Kiedy mówiła, inni słuchali jej z zaciekawieniem, kiedy się poruszała wszyscy odwracali za nią wzrok. Była kuszącą uwodzicielką, która znała swoje ciało oraz własne potrzeby. Miała odwagę żyć tak, jak jej dyktowało serce. Podejmowała kontrowersyjne decyzje i bardzo mocno ceniła sobie wolność oraz niezależność.

*
Tak, Marlene Dietrich była na pewno postacią nietuzinkową.

„Jej zimna, jasna twarz nie pytała o nic, po prostu była i czekała… Patrząc na nią każdy mógł śnić swój własny sen”.

*
Jaka była naprawdę?

*
„Ikona stylu, królowa życia i toksyczna matka. Perfekcjonistka z wielkim ego, która nie cofała się przed niczym. […] Uwiodła kochankę Grety Garbo i romansowała z Édith Piaf. Na złość Goebbelsowi zrzekła się niemieckiego obywatelstwa.” Kochała diamenty oraz futra i zajadała się gęsim smalcem. Była uzależniona od soli przeczyszczających i podobno jako jedna w pierwszych gwiazd Hollywood korzystała z operacji plastycznych.

*
Maria Riva napisała wyjątkową biografię, pełną ciekawostek i mnóstwa anegdot.
*
„Marlene Dietrich. Prawdziwe życie legendy kina” to błyskotliwie nakreślony portret ikony wszech czasów, ale równocześnie wspaniała panorama złotej ery Hollywood. „To książka napisana z pazurem, dowcipna, pełna ciepła i szczera aż do bólu.” Serdecznie wam ją polecam!

*

Współpraca komercyjna Wydawnictwo Znak 

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty