* Damy Władysława Jagiełły *

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6


„Nie zostałam… - wyrzekła głośno, wręcz wykrzyknęła Jadwiga, tak jakby samą siłą wypowiedzi próbowała zagłuszyć rozterki i poczucie wstydu. To był tylko początek długiego oświadczenia.”
*
Prawda, że intrygująco się zaczyna? Zdradzę Wam, że później jest już tylko ciekawiej… Gdyby podręczniki do historii były pisane w ten sposób, wszyscy pokochalibyśmy ten znienawidzony przez wielu uczniów przedmiot.
*
Książki Kamila Janickiego to prawdziwe perełki i myślę, że spodobają się różnym czytelnikom, nie tylko takim pasjonatom historii, jak ja.
*
Najnowszy tytuł tego znanego historyka, pisarza i publicysty oraz redaktora naczelnego „Wielkiej Historii” to fascynująca opowieść o czterech żonach jednego z najważniejszych władców w historii naszego kraju.
*
Jadwiga Andegaweńska, Anna Cylejska, Elżbieta Granowska i Zofia Holszańska – cztery żony Władysława Jagiełły, potężnego władcy, przebiegłego polityka oraz człowieka, który tak naprawdę prawdziwą miłość znalazł dopiero u kresu swoich dni.
*
Wraz z nim na tronie zasiadały kobiety, które raz były kochane, a raz znienawidzone przez swoich poddanych… Zagubione, samotne i skazane na swoją własną intuicję wśród wielu dworskich oraz politycznych intryg.
*
Jakie były naprawdę? Jak oceniały swojego męża? Czy między nimi pojawiła się namiastka cieplejszego uczucia? Jak wyglądały tak naprawdę reżyserowane małżeństwa?
*
Jeśli jesteście ciekawi, zachęcam Was do lektury. To naprawdę rzetelne kompendium wiedzy.
*
Już nie mogę się doczekać kolejnych książek tego autora.„Damy Władysława Jagiełły"
autor: Kamil Janicki
Wydawnictwo Literackie 
Wydanie I
2021


Za możliwość przeczytania książki 
dziękuję Wydawnictwu Literackiemu :-)


 

 

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty