* tatowanie *


„Tatowanie”. Podoba mi się to słowo, bo zdejmuje patos z „ojcostwa”. Pozwala być tatą i przypomina mi, że nie ma takich, którzy się nie mylą, więc kochaj i działaj. Przekazuj wiedzę, respektuj wolność. Bądź dla swoich dzieci tak dobry, żeby nigdy nie usunęły cię z grona znajomych na fejsie.


Wiecie czym jest tytułowe tatowanie? Tak, tak dobrze się domyślacie, to słowo jest cieplejszym określeniem tacierzyństwa. Tak mi się spodobało, że chętnie zamieniłabym słowo macierzyństwo na mamowanie ;-) :-) Jednak ten wpis ma być nie o mnie, a o autorze, który wymyślił to ciepłe określenie. Krystian Hanke, znany dziennikarz radiowy, autor kultowej już audycji "Projekt Tata", ojciec dziesięcioletniego Tośka i sześcioletniej Alicji - stworzył wspaniałą książkę, w której opowiada o swojej największej życiowej przygodzie. Jest nią oczywiście bycie TATĄ :-) Jak sam podkreśla jest to nie tylko największa, ale i najważniejsza przygoda w życiu każdego mężczyzny. W swoim quasi pamiętniku podpowiada innym ojcom jak ją przetrwać, przejść przez nią z przymrużeniem oka, pokochać i nie zwariować ;-) :-) Wśród licznych scenek z życia swojej rodziny, własnych przemyśleń i doświadczeń przypomina także o podstawowej zasadzie każdego rodzica: kochaj i działaj, przekazuj wiedzę, ale także respektuj wolność. Tylko wtedy masz szasnę, że kiedy twoje dzieci dorosną, nadal będą chciały mieć cię w gronie znajomych na fejsie ;-) :-) W jego książce znajdziecie mnóstwo emocji, sporo wyzwań, które tylko na pierwszy rzut oka wydają się być niemożliwymi, dużo niespodziewanych zwrotów akcji i olbrzymią dawkę pozytywnej energii. A wszystko to napisane fajną polszczyzną, z dużym dystansem do siebie oraz wspaniałym poczuciem humoru. Zacytowane scenki dialogowe momentami bawią do łez ;-) Jest też trochę wzruszeń, ponieważ jak to w życiu czasami bywa nie wszystko układa się jak w bajce, grunt to nie tracić głowy. Jeśli się do tego doda duużo miłości i odrobinę życiowej mądrości, to wychodzi całkiem fajny przepis na współczesne tatowanie :-) Serdecznie polecam!

Reasumując: 
Mnóstwo pozytywnej energii, miłości i dobrego humoru :-) Idealna książka pod choinkę dla każdego taty :-) "Tatowanie. Jak zostałem lekko odklejonym ojcem"

autor: Krystian Hanke
Wydawnictwo Literackie
Wydanie I
 2020

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu :-) 


                                          

Komentarze

  1. Książka zapowiada się świetnie. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Teraz czyta ją mój mąż :-) Zobaczymy co powie ;-) :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty