* Powrót z Bambuko *

Książka, która pobudza szare komórki, sumienie i "mięśnie śmiechowe"."Nie jesteś problemem do rozwiązania, jesteś cudem do odkrycia" Pamiętaj o tym zawsze i wszędzie. I już nigdy nie daj sobie wmówić, że może być inaczej. To pomoże ci odkryć twoje prawdziwe ja... Piękne, jedyne i niepowtarzalne. Twoje własne spojrzenie na siebie, świat i innych ludzi, jest równie ważne, jak nie najważniejsze. Ku twojemu zaskoczeniu najnowsza książka Kasi Nosowskiej może być dla ciebie drogą do Krainy Przytomności, do której można dostać się Schodami Olśnień. Trzeb tylko podjąć ryzyko i powrócić z Bambuko, czyli krainy, do której spadamy, a konkretnie jesteśmy strąceni przez naszych znajomych, rodzinę lub liczne twory systemowe. Każdy przecież oczekuje od nasz czegoś innego, a my mniej lub bardziej świadomie chcemy sprostać tym wszystkim oczekiwaniom na nasz temat, zapominając kim tak naprawdę jesteśmy. Nie wspominając już o naszych marzeniach i pragnieniach, które w dorosłości najczęściej raz na zawsze zostają zapisane gdzieś na dnie naszego serca. "Powrót z Bambuko" przypomni wam, co w życiu jest najważniejsze, uzmysłowi, że warto odnaleźć swoje prawdziwe ja, doda otuchy, rozpali światełko nadziei oraz zmusi do głębokiej refleksji. Kasia Nosowska w najnowszej swojej książce dzieli się z nami kilkoma lekcjami jakie dostała od życia, wytrwale tropi absurdy rzeczywistości, zastanawia się i roztrząsa te same dylematy, co większość z nas. Pomaga nam również zrozumieć, że możemy się bronić, kiedy ktoś robi nas w bambuko. Wystarczy odrobina dystansu , trochę ironii oraz szczypta poczucia humoru. Wszystko to bowiem sprawia, że łatwiej nam zachować wewnętrzną harmonię i pogodę ducha. A to już przecież może być początkiem naszej wędrówki do Krainy Przytomności... Lektura tej książki, to jak spotkanie z terapeutą, który skłania nas do pracy na sobą. Polecam wam ją serdecznie.


Reasumując: 
moje wrażenia: książka, która skłania nas do głębokiej refleksji i zachęca do pracy na sobą.  
czytelnik: każdy samodzielnie myślący człowiek.
ozdoba biblioteczki: wspaniała;
objętość: średnia;


"Powrót z Bambuko"

autor: Katarzyna Nosowska 
Wydawnictwo Wielka Litera
Wydanie I
Warszawa 2020

moja ocena książki 6/6
moja ocena okładki 5/6
 Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów tej księgarni :-)
Komentarze

  1. Nie dałam się dotąd skusić na książki Nosowskiej, choć wiele osób mnie do nich zachęcało... Ty też kusisz i generalnie co jakiś czas na nie "wpadam", albo one na mnie. Może w końcu się uda. :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty