* przyjaciele *


Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy marzą o tym, by napić się kawy w Central Perk, zastanawiają się, kim był Obrzydliwy Golas, a pod prysznicem nucą najchętniej piosenkę o kotku-śmierdziuszku. Przyjaciele Przyjaciół nie będą mogli się od niej oderwać.

                                                                                           Łukasz Muszyński, Filmweb.pl"Przyjaciele" po raz pierwszy pojawili się na antenie telewizyjnej 22 wrześnie 1994 roku. Po tym debiucie nikt nie przypuszczał, że ten serial o szóstce przyjaciół z Nowego Jorku tak bardzo podbije serca widzów. Szybko jednak okazało się, że z dnia na dzień zaczyna on bić rekordy popularności. Ostatecznie doczekał się aż dziesięciu sezonów oraz ogromnej rzeszy fanów na całym świecie, którzy do dnia dzisiejszego cytują najbardziej zapamiętane fragmenty i powiedzonka oraz potrafią powtórzyć najśmieszniejsze gesty i gagi. Myślę, że nie ma wśród nas osoby, która nie znałaby tego serialu albo przynajmniej o nim nie słyszała. To naprawdę serial fenomen... Do tej pory, a przecież minęło już 25 lat od jego debiutu, z ogromną przyjemnością oglądamy powtórkowe jego odcinki i natychmiast rozpoznajemy tytułową piosenkę. Gromadzimy również liczne gadżety z nim związane np. zakładamy koszulki z logo lub delektujemy się kawą w kubku z tak dobrze rozpoznawalnym przez nas napisem friends :-) Nie ma chyba drugiego aż tak popularnego serialu... I kto by pomyślał, że tak niewiele brakowało, żeby go w ogóle nie było... Czemu zawdzięcza aż tak dużą popularność? Kto czuwał nad tym, żeby się rozwijał? Według jakiego klucza dobrano grupę aktorów w nim występujących? Który z nich początkowo nie chciał w nim zagrać? Dlaczego w pewnym momencie musiała się pojawić w scenariuszu siostra bliźniaczka jednej z bohaterek? Na wszystkie te pytania znajdziecie odpowiedź w trakcie lektury książki "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" :-) Nie są to oczywiście jedyne zagadnienie, które zostały w niej poruszone. Jej autorka - dziennikarka Kelsey Miller - wykonała bowiem wielką pracę, docierając do wielu źródeł i próbując wyjaśnić na czym polega fenomen tej produkcji. Dzięki temu jej książka zawiera mnóstwo ciekawych informacji. Dotarła ona także do wielu osób, które znają ten serial od podszewki i dzięki temu w jej książce możemy znaleźć także wiele ciekawych anegdot, które momentami nas zaskoczą, zadziwią, rozbawią... Jest to wspaniałe podsumowanie wszystkich sezonów tego serialu. "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie" to książka, która będzie na pewno idealnym prezentem dla każdego fana tego serialu. Dzięki niej każdy z nich będzie mógł w zupełnie inny sposób spojrzeć na swoich ulubionych bohaterów i dostrzec rzeczy, które wcześniej mu umykały. Czyta się ją szybko i z ogromną przyjemnością, dlatego sięgnąć po nią mogą również osoby, które dopiero chciałyby ten serial poznać. Dla mniej jej lektura była niezwykła przygodą. Mogłam zupełnie z innej perspektywy poznać na nowo jeden ze swoich ulubionych  seriali. Jak dla mnie jedynym jej minusem jest zbyt mała ilość zdjęć, ale myślę, że taki minus można wybaczyć ;-) :-) Gorąco polecam :-) 


moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena zdjęć 5/6Kelsey Miller "Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na świecie"
oryginalny tytuł: "I'll be there for you"
tłumacz: Magda Witkowska
Wydawnictwo Sine Qua Non
Wydanie I
2019


Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów i nowości tej księgarni :-)

Komentarze

  1. Nie jestem wielbicielką serialu, więc nie planuję czytać tej książki. 😊

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A ja do tego serialu mam ogromny sentyment, dlatego tak bardzo zaintrygowała mnie ta książka 😉🙂

      Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty