* Jacek i Agatka *


" Drodzy Czytelnicy, 
w Serii z niezapominajką przypominamy książki wybitnych polskich autorów, które rodzicom i dziadkom przywołają najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa, a dzieciom przedstawią nowych bohaterów. Tym razem zapraszamy Was na naprawdę niezwykłe spotkanie. Poznajcie Jacka i Agatkę.
Postacie te, wymyślone przez Wandę Chotomską i stworzone przez Adama Kiliana, przez wiele lat bawiły najmłodszych w kolejnych odcinkach pierwszej polskiej dobranocki. [...]"
Jacek i Agatka to bohaterowie pierwszej polskiej dobranocki, która była emitowana w latach sześćdziesiątych XX wieku. "We wtorki, czwartki i soboty po godzinie dziewiętnastej dzieci zbierały się przed telewizorami, żeby spotkać parę swoich ulubieńców. I choć obraz na ekranach był czarno-biały, każdy odcinek dobranocki stanowił dla najmłodszych widzów wspaniałą przygodę. "Te pacynki pokochali wszyscy :-) Myślę, że Jacka i Agatkę zna każdy dorosły, a za sprawą Wydawnictwa Wilga może poznać ich teraz każde dziecko. Seria z niezapominajką to jeden z najnowszych pomysłów tego wydawnictwa. Mają się niej ukazywać książki, których bohaterowie byli popularni przed laty i mogą teraz spodobać się naszym dzieciakom. "Jacek i Agatka" jest tego najlepszym przykładem :-) Myślę, że to bardzo miłe doświadczenie dla każdego rodzica, kiedy jego ulubieni bohaterowie z dzieciństwa stają się nowymi przyjaciółmi ich dziecka. Jacek i Agatka to przesympatyczne rodzeństwo :-) "Razem z ciekawskim rozrabiaką, przedszkolakiem Jackiem, oraz jego grzeczną i rezolutną starszą siostrą Agatką dzieci poznawały polskie tradycje i zwyczaje, odkrywały sekrety przyrody, dowiadywały się, skąd czerpać pomysły na nowe zabawy i jak radzić sobie z dziecięcymi problemami [...]" Bardzo szybko zyskali oni sympatię najmłodszych widzów, a teraz czytelników :-) Moja A. pokochała przygody Jacka i Agatki :-) Polubiła bociana, który najpierw chciał polecieć do Egiptu, a potem wrócić na polskie łąki, bo są przecież najpiękniejsze. Bardzo rozbawiła ją historia o kocie, który chodził na spacery w deszczu, a potem musiał brać kotopirynę żeby wyzdrowieć :-) Z ogromną przyjemnością pożegnała z Jackiem i Agatką zimę i przywitała wiosnę ;-) :-) Myślę, że i wasze dzieci pokochają to urocze rodzeństwo. Te proste, ciepłe i mądre historie napisane przez Wandę Chotomską urzekają i jak się okazuje są ponadczasowe. Nie da się ich nie lubić :-) Całość ozdobiona jest cudownymi ilustracjami autorstwa Adama Kiliana. Jednym słowem to książka, którą powinno mieć w swojej domowej biblioteczce każde dziecko :-) Polecam :-) 


moja ocena książki 5/5
moja ocena okładki 5/5
moja ocena ilustracji 5/5


tytuł: "Jacek i Agatka"
autor: Wanda Chotomska
ilustracje: Adam Kilian
Wydawnictwo Wilga 
Grupa Wydawnicza Foksal


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Wilga :-) :-) 


Komentarze

mój instagram

Popularne posty