* szkoła wdzięku madame chic *


Jennifer L. Scott "Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?"
tytuł oryginału: "Polish Your Poise with Madame Chic. Lessons in Everyday Elegance" 
tłumaczenie: Agnieszka Kuc
ilustracje: Virginia Johnson/ Illustration Division 
Wydawnictwo Literackie
książka wydana w 2016 roku
wydanie pierwsze 
ISBN 978-83-08-06171-8

moja ocena książki 5/5
moja ocena okładki 5/5
"Wdzięk, takt, pewność siebie, elegancja... Madame Chic uczy, jak zachować klasę w każdej sytuacji." 

"Ten uroczy, napisany z humorem poradnik jest niewyczerpanym źródłem porad i inspiracji na każdą okazję. Sięgnęły po niego czytelniczki z 14 krajów, m.in. z USA, Wielkiej Brytanii, Rosji, Australii, Chin i Japonii. Teraz czas na Polskę!" 


"Praca nad stylem życia z klasą to przygoda. Czy jesteś gotowa podjąć to wyzwanie?" Jeśli tak, to warto sięgnąć po najnowszą książkę Jennifer L. Scott "Szkoła wdzięku Madame Chic. Jak być damą w każdej sytuacji?" ... ja się odważyłam i jestem tą książką zauroczona... ...każda z nas przecież marzy o tym, by być damą... ...a ten poradnik z wdziękiem i lekkością podpowiada jak to osiągnąć... ...prosty język, przejrzysta konstrukcja i dobry humor sprawiają, że książkę Jennifer L. Scott czyta się jednym tchem... ...autorka bardzo popularnego lifestylowego bloga w swojej najnowszej książce podpowiada nam, jak zachować się w każdej sytuacji... ...uczy, że stosowny strój, właściwa postawa, takt, elegancja w sposobie mówienia oraz dbanie o swój rozwój duchowy i intelektualny dodają nam blasku i wdzięku... ...a gościnność i uprzejmość sprawiają, że inne osoby chcą z nami przebywać jak najdłużej...  ...bardzo podnosząca na duchu propozycja dla każdej z nas... ...a kiedy wykona się umieszczony w książce psychotest i okaże się, że jest się kobietą z klasą ... skrzydła rosną... ...ja przynajmniej bardzo się ucieszyłam i od razu spojrzałam na siebie łaskawszym okiem... ...zdecydowanie polecam :-) :-) ...


cytaty z książki:

"Dlatego tak ważne jest, abyś stosowała się do swoich zasad także wtedy, gdy nikt cię nie widzi."


"Twoje zachowanie w samotności zapowiada, jak będziesz postępować wśród ludzi."


"To, jak wyglądasz ma bezpośredni związek z twoim wnętrzem."


"Moment, kiedy stajesz rano przed szafą, może być chwilą prawdziwej przyjemności, a nie udręki."


"Jeśli chcesz nabrać klasy i poukładać swoje wnętrze, zacznij od szafy."


"Wpatrywanie się w telefon to rodzaj koła ratunkowego, które ma nas wybawić z opresji w sytuacjach towarzyskich, gdy nie wiemy, jak powinniśmy się zachować. Nie ma to jednak nic wspólnego z eleganckim stylem bycia, dobrymi manierami czy ogładą. Wręcz przeciwnie, oddala nas od nich. Zaryzykuję stwierdzenie, że ten nowy obyczaj nie tylko utrwala aspołeczne zachowania, lecz wręcz prowadzi do zaniku jakichkolwiek form towarzyskich, które jeszcze do niedawna obowiązywały."


"Klasa to znacznie więcej niż dobra prezentacja i nienaganne maniery. Jej niezbywalnym elementem jest również kształtowanie charakteru. Powinniśmy dbać o swój rozwój intelektualny, czerpać satysfakcję z pracy i służyć innym. Kiedy podejmujesz pracę nad sobą i swoim stylem bycia, trudy dnia codziennego zyskują głębszy wymiar. Twoje wnętrze zacznie promieniować na zewnątrz i uczyni cię piękniejszą." 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu. 

Komentarze

mój instagram

Popularne posty