"Głos kobiecej duszy"

 


💭 Chcę... 

Dokończ zdanie pierwszym słowem, które przychodzi Ci do głowy.


Trudne, prawda? Może dlatego, że od wieków, nam kobietom, narzucano odgórne pragnienia.

*

A czego właściwie tak naprawdę pragną kobiety? 

*

To pytanie nurtowało już Zygmunta Freuda, który przez kilkadziesiąt lat swojej pracy zawodowej szukał na nie odpowiedzi. 

*

Ten światowej sławy psychoanalityk musiał jednak w końcu ze smutkiem przyznać, że nie da się na nie jednoznacznie odpowiedzieć.

*

Podobnie myśli znana brytyjska psychoterapeutka: Maxine Mei - Fung. 

*

W swojej najnowszej książce proponuję nam nawet abyśmy raz na zawsze dali sobie spokój z rozważaniami ojca psychonalizy, schowali jego założenia do lamusa i nie szukali na siłę jedynej słusznej odpowiedzi dla każdej z nas. 

*

Wszystkie bowiem pragniemy czegoś innego, ponieważ każda z nas jest w innej sytuacji. Musimy tylko wsłuchać się w głos swojej kobiecej duszy, a nie dostosowywać się do narzucanych nam oczekiwań. Tylko wtedy mamy szansę usłyszeć własne ja, które poprowadzi nas prostą drogą ku spełnieniu.

*

"Głos kobiecej duszy" to książka niezwykła, otwiera oczy, skłania do refleksji i wyzwala. Zachęca nas do poszukiwań oraz działania, może dlatego, że "pragnienie to działanie" właśnie. 

*

Jej autorka przedstawia nam historię kilku swoich pacjentek, które pod jej okiem przeszły niezwykłą przemianę. Mimo zwątpienia, bólu oraz cierpienia znalazły klucz do szczęścia. 

***

Ja chcę być wolna i szczęśliwa, żeby cieszyć się życiem i być po prostu sobą, a Ty potrafisz już być sobą? 

*

Jeśli tak, to "pamiętaj, gdy jesteś wystarczająco wolna, aby w pełni być sobą, weź drugą kobietę za rękę, przytrzymaj ją, uściśnij i zaproś, niech dołączy do ciebie w rozważnej rozmowie, przyjaźni i życiu."

*

💭 Kogo wzięłabyś dziś za rękę i mocno przytuliła, żeby przesłać mu dobrą energię oraz wsparcie? 

*

Premiera książki 8 marca 📖

*

Współpraca reklamowa z @insignis_media

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty