* Na gorącym uczynku. Duchy artystów*

 Gdybyście mogli na jedno popołudnie przenieść się w czasie, to w jakiej epoce chcielibyście się znaleźć i z kim, z polskich ówczesnych artystów spotkać?
*
Ja chętnie wybrałabym się na romantyczny spacer z Mickiewiczem albo Norwidem, napiłabym się kawy z Konopnicą lub Nałkowską i znalazł czas na wyjście do teatru z Wyspiańskim.
***
Na szczęście nie musiałam przenosić się w czasie, żeby móc spotkać wielu wybitnych artystów. Wystarczyło, że przeczytałam najnowszą książkę Joanny Jurgały-Jurczko
*
„Na gorącym uczynku. Duchy artystów” to książka pełna opowieści, ciekawostek i licznych dygresji na temat śmietanki artystycznej minionych stuleci.
*
Znajdziecie w niej całą gamę kolorów, zapachów i smaków ze świata, który przeminął już bezpowrotnie. Poznacie również bliżej najwybitniejszych polskich artystów.
*
Jeśli jesteście ciekawie m.in. dlaczego Mickiewicz jednak nie dojechał do powstania, który polski poeta był zakochany w uczennicy, kto był platoniczną kochanką Piłsudzkiego oraz który z polskich artystów wywoływał i fotografował duchy, zachęcam Was do lektury.
*
Ta opowieść otuli Was ciepłem, zaskoczy ilością faktów i sprawi, że na autorów oraz autorki lektur szkolnych spojrzycie zupełnie inaczej.
*
Miłego i zaczytanego wieczoru Wam życzę Kochani
*

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty