* Zjadacz czerni 8 *


„Misterna mozaika postaci, miejsc i zdarzeń. Zaskakujący splot ludzkich losów, których tylko z pozoru nic nie łączy."Katarzyna Grochola, niekwestionowana królowa polskiej literatury obyczajowej, stworzyła dla swoich czytelników zbiór opowiadań, który jak się okazuje tak do końca nim nie jest… 
_
Z pozoru różni bohaterowie oraz ich różne historie w pewnym momencie łączą się i przeplatają, tworząc cudowną mozaikę. Jej motywem przewodnim jest miłość... Nieoczywista, prawdziwa, szczera, bezinteresowna, wyruszająca, oddana i ulotna. Warto się na moment zatrzymać, żeby nam nie umknęła...
_
 Będąc już po lekturze „ Zjadacz czerni 8" mogę zacząć czytać go od nowa i to będzie zupełnie inna podróż literacka. Jednak tak samo emocjonalna i wzruszająca. Katarzyna Grochola, jak nikt inny, potrafi bowiem pisać, tworząc ruchome obrazy, które natychmiast po przeczytaniu kilku stron, pojawiają się w wyobraźni czytelnika i są odtwarzane jak wspaniały, wzruszający oraz intrygujący film. 
_
Każda pojawiająca się w nim postać pozostaje z nami na długo. Lubimy ją lub nie za wspaniały język, cudowne poczucie humoru, ckliwość, ciętą ripostę... Pozostaje z nami na długo i zostawia na dnie naszego serca jakiś ślad. Za to właśnie kocham twórczość tej autorki.
_
Jeśli jeszcze nie czytaliście jej najnowszej książki zachęcam Was do tego całym sercem. Musicie odkryć kim jest tajemniczy zjadacz czerni 8 ;-)


„ Zjadacz czerni 8"

autor: Katarzyna Grochola 
Wydawnictwo Literackie 
Wydanie I
2020 

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuję 
Wydawnictwu Literackiemu :-)


 

Komentarze

  1. Nie czytała jeszcze żadnej książki Grocholi, ale wszystko przede mną :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię książki tej autorki. Po tę również chcę sięgnąć.

    OdpowiedzUsuń
  3. Już mam tę książkę.Intryguje mnie jej tytuł, a Twoja recenzja zachęca do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty