* wynalazki *


Jakie cuda techniki zawdzięczamy zwierzętom?


No właśnie jakie? Jesteście ciekawi? My byłyśmy bardzo zafascynowane tym tematem i dzięki temu odkryłyśmy świetną książkę, która sporo nas nauczyła.
___

Okazuje się bowiem, że tych udoskonaleń jest naprawdę wiele... Klimatyzacja, igła w strzykawce, ubrania przeciwdeszczowe, superzoom w aparacie, pianki do nurkowania, tunele to tylko nieliczne z wynalazków, które stworzone zostały dzięki inspiracjom zaczerpniętym ze świata przyrody.
___

Jeśli jesteście ciekawi, jakie zwierzęta zainspirowały naukowców do stworzenia technicznych nowinek, zachęcam was do lektury. Naprawdę warto!
___

„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki" to fantastyczna książka popularnonaukowa dla dzieci. Bajecznie kolorowa, z mnóstwem ciekawostek i fajną grafiką. Mądra i niebywale ciekawa. Myślę, że spodoba się każdemu przedszkolakowi, który choć trochę zainteresowany jest światem przyrody.
___

Poza przepiękną szatą graficzną na uwagę zasługuje także sam pomysł na fabułę. W tej książce bowiem to zwierzęta mają głos i to one same opowiadają o swoich zaletach i o tym w jaki sposób ludzie wykorzystali je w nauce. Każdy rozdział to zatem oddzielna opowieść. Zabawna, zaskakująca, zadziewająca i niebywale inspirująca. 
___
Jeśli chcecie się dowiedzieć, co zawdzięczamy rekinowi, ośmiornicy, pingwinom, zimorodkom i wielu, wielu innym zwierzętom, ta książka to mus have tej wiosny :-)
___

  Serdecznie polecam!
„Wynalazcy. Poznaj zwierzęta, które inspirują świat nauki"

autor: Christiane Dorion
tytuł oryginału: "Invented by Animals"
tłumaczenie: Stanisław Kroszczyński
ilustracje: Gosia Herba
Wydawnictwo Znak Emotikon
Wydanie I
 Kraków 2021


moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena ilustracji 5/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję 
Wydawnictwu Znak Emotikon :-)
 

Komentarze

mój instagram

Popularne posty