* Wielka księga superbohaterów *


Nowa książka autorek bestsellerowej „Wielkiej księgi supermocy”!
Jak ja kocham książki dla dzieci, które niosą ze sobą mądre przesłanie i dodatkowo są przepięknie wydane :-) „Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy” właśnie taka jest :-)
*
Ten pięknie wydany picturebook w urokliwy sposób opowiada naszym dzieciom o superskarbach kilku bohaterów.
*
Superskarbem Manuela jest rodzina, Candeli zwierzęta, Maiki czytanie książek, a Miguela marzenia. Mimo iż każdy bohater tej książki ma swoje imię, tak naprawdę jego skarb może być potraktowany uniwersalnie. W ten sposób autorka "Wielkiej księgi superskarbów", psycholożka i mama trójki dzieci - uzmysławia naszym pociechom, że każdy z nas ma jakiś piękny i cenny skarb, który go uszczęśliwia. Wystarczy to zrozumieć i zacząć go pielęgnować. To sprawi, że będziemy pogodniejsi i radośniejsi.
*
W wymienionych przez autorkę superskarbach jest jeszcze m.in. rodzina, chęć przeżywania przygód, wiedza, przyjaciele, zdrowie oraz piękne spokojne chwile. Wartym uwagi skarbem jest także, moim zdaniem, superskarb Lary... Jest nim ona sama...
*
To wszystko pokazuje naszym dzieciom jak lubienie siebie samego ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i uczy, że najważniejsze skarby nie są materialne. Chowamy je głęboko w sercu oraz pamięci, tak aby przynosiły nam one pocieszenie w trudnych i smutnych chwilach.
*
„Nasze SUPERSKARBY sprawiają, że jesteśmy szczęśliwi"
*
Ta książka moim zdaniem jest cudowny wstępem do rozmowy z naszymi dziećmi. Na pewno pomoże im zbudować poczucie własnej wartości i odkryć swoje superskarby, które warto pielęgnować przez całe życie.
*
Moja Antosia stwierdziła, że jej superskarbem są zwierzęta, dlatego chciałaby zostać weterynarzem, książki, tak jak moim, bo lubimy je czytać oraz miłość i rodzina, bo bardzo się wszyscy kochamy. To piękne podsumowanie naszego wspólnego czytania :-)
*
Jeśli jesteście ciekawi jaki superskarb odkryje wasze dziecko, zachęcam was do lektury. Ta bajecznie kolorowa książka na pewno zauroczy Was cudownymi ilustracjami i mądrą treścią. Serdecznie poelcam!

„Wielka księga superskarbów. To, co naprawdę się liczy.”

autor: Susanna Isern, Rocio Bonilla
tytuł oryginalny: „El gran libro de los supertesoros"
tłumaczenie: Jowita Maksymowicz-Hamann
Wydawnictwo Mamania
Wydanie I
2021

moja ocena książki 6/6
moja ocena okładki 6/6
moja ocena ilustracji 6/6


Za możliwość przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Mamania :-)  

Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty