* cześć i czołem *


Książka aktywnościowa 
„Hej, jak masz na imię? Cześć i czołem! Przywitaj się z naszym zwierzęcym zespołem! Spójrz, wesoły piesek swą łapę ci dał. Uściskaj ją mocno. Zawoła: hau, hau!" :-) Tymi słowami zaczyna się jedna z ciekawszych nowości wydawniczych dla dzieci, na którą zwróciłam uwagę zarówno jako mama, jak i neurologopedka.
_
„Cześć i czołem!" to prosta, ciekawa i bajecznie kolorowa książeczka interaktywna dla najmłodszych czytelników. Dedykowana jest dzieciom do trzeciego roku życia, jednak moim zdaniem sprawdzi się także wspaniale jako książeczka, zachęcająca do mówienia starsze dzieci, mające problemy z komunikacją.
-
Dużym jej plusem jest zaangażowanie dziecka w różne aktywności. Nasz maluch w trakcie czytania może m.in. pomachać pieskowi, dać całuska prosiaczkowi, zrobić noski-noski z pingwinkiem lub pogłaskać króliczka. Mówię wam świetna zabawa gwarantowana :-)
_
Ten tytuł sprawdzi się zatem rewelacyjnie zarówno w domowym zaciszu, jak i w gabinecie logopedycznym jako pomoc rozwijająca mowę, ale także uatrakcyjniająca czytanie uczestniczące, które jest niczym innym jak po prostu wspólnym czytaniem. Polega na tym, że rodzic lub terapeuta czyta dany tekst, a dziecko uzupełnia niedokończone fragmenty. Może to robić werbalnie lub przy pomocy komunikacji alternatywnej.
_
Czytanie uczestniczące pomaga w zbudowaniu wspólnego pola uwagi, wzbogaca słownictwo w obszarze słownika biernego i czynnego oraz daje dziecku mnóstwo radości z samego "czytania".
_
Można do niego wykorzystać także przeróżne pomoce, figurki, rekwizyty lub materiały o różnej fakturze, które jeszcze bardziej uatrakcyjnią wspólnie spędzony czas.
_
Ta niewielkich rozmiarów, kartonowa książeczka to prawdziwy skarb, który odkryłam kilka tygodni temu. Zachęcam was do tego, żebyście go również odkryli ;-)


„Cześć i czołem”

autor: Agnieszka Elbanowska
ilustracje: Agata Dudek
Wydawnictwo Mamania
Wydanie I
2021

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena ilustracji 5/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję
Wydawnictwu Mamania :-) 

Komentarze

mój instagram

Popularne posty