czwartek, 25 lutego 2021

* małe sówki *


Poruszająco piękna. Zilustrowana z niesłychaną delikatnością. Perfekcyjna."
                                            The Guardian  

„Małe sówki" to piękna i niebywale urocza opowieść dla najmłodszych czytelników. Opowiada o miłości, przywiązaniu do mamy oraz poczuciu bliskości. Jej fabuła jest prosta i wyrazista, dzięki czemu w przystępny sposób opisuje maluchom całą paletę uczuć, które mogą być dla nich czymś nowym i odkrywczym.
____

Trzy małe sówki mieszkają w pięknym oraz przytulnym gnieździe, ciesząc się bliskością swojej mamy. Pewnej nocy budzą się ze snu i odkrywają, że ich mama zniknęła... Zastanawiają się oczywiście dlaczego tak się stało. Mają różne pomysły, jednak z minuty na minutę, kiedy jej nieobecność się przedłuża, w ich rozmowie słychać coraz więcej niepokoju. Na szczęście ich mama wraca jak tylko wypowiadają życzenie, aby znowu była z nimi.
___
Ta pełna ciepła oraz miłości historia uzmysławia naszym maluchom, że rozłąka jest czymś zupełnie naturalnym i nawet jeśli rodzice na jakiś czas muszą wyjść z domu, to na pewno do niego wrócą. Nie jest to zatem powód do smutku i niepokoju, chociaż te uczucia na pewno raz na jakiś czas będą obecne w ich codzienności. Ta opowieść oswaja ich z tym i przygotowuje do tego, aby poradzić sobie z nimi. 
___

Jeśli szukacie subtelnej, delikatnej, uroczej i poruszającej opowieści dla sowich maluchów, ta książka na pewno się wam spodoba. 
___


„Małe sówki”

autor: Martin Waddell 
tytuł oryginału „Owl Babies"
tłumaczenie: Zofia Raczek
Ilustracje Patrick Benson
Wydawnictwo Mamania
Wydanie I
2019

moja ocena książeczki 5/6
moja ocena ilustracji 5/6
moja ocena okładki 5/6Za możliwość przeczytania książki dziękuję 
Wydawnictwu Mamania :-) 

2 komentarze :