* sztuka dawnia prezentów *


Czasem niezwykła aura świat potrafi zdziałać prawdziwe cuda.
Jeśli szukacie wzruszającej oraz świątecznej opowieści, która od pierwszych przeczytanych stron otuli was swoim ciepłem, myślę, że „Sztuka dawania prezentów" będzie dla was idealnym wyborem. Anna Szczęsna stworzyła bowiem niebywale refleksyjną opowieść, która zdecydowanie wprowadza już nas w świąteczny klimat. Mnóstwo w niej nadziei, radości, śmiechu, ale także sporo rozczarowań, łez i smutku. To książka, która skłania nas do zadumy i przypomina, co w naszym życiu ma największą wartość...

***
 Boże Narodzenie spędzone w rodzinnym gronie, w drewnianej chatce nad brzegiem jeziora... Czy może być coś mniej magicznego? Dla najbliższych babci Lucyny, to nie jest niestety spełnienie ich marzeń. Od lat nie utrzymują już ze sobą bliskiej relacji. Jej cztery córki nie żyją ze sobą w zgodzie. Mnóstwo jest między nimi niedomówień oraz niewypowiedzianego żalu. Seniorka rodu postawia to zmienić, zwłaszcza, że po śmierci męża odrywa tajemnicę, która raz na zawsze rujnuje całkowicie jej poczucie bezpieczeństwa. Nie może pozbyć się wrażenia, że jej miłość, szczęście i domowa oaza zostały całkowicie zrujnowane, ponieważ okazały się złudnym filarem jej małżeństwa. Musi raz jeszcze wrócić wspomnieniami do przeszłości i zrozumieć... Tylko wtedy odzyska spokój i najbliższą rodzinę.

***
Jak się pewnie domyślacie pierwsze wspólnie spędzone chwile w chatce na odludziu nie są zbyt sympatyczne i nie wróżą niczego dobrego na przyszłość. Jednak stopniowo okazuje się, że nawet największy ukryty żal można przegadać" oraz wybaczyć. „Sztuka dawania prezentów" uczy nas pokory i przypomina jak bardzo ważni są nasi najbliżsi. Zwykła rozmowa z nimi, wspólny spacer, posiedzenie przy stole, czy gra w planszówki. To wszystko nas zbliża do siebie, i tworzy więź, która będzie fundamentem, chroniącym nas przed każdym życiowym sztormem. 

Reasumując:
„Sztuka dawania prezentów" to refleksyjna opowieść, która od pierwszych przeczytanych stron otula nas swoim ciepłem i przypomina, co w życiu ma największą wartość.„Sztuka dawania prezentów"

autor: Anna Szczęsna
Wydawnictwo Kobiece
Wydane I
Białystok 2020

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6


Za możliwość przeczytania ksiażki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu :-)


 

Komentarze

  1. Fajnie by było poczuć klimat świąt z tą książką.

    OdpowiedzUsuń
  2. bardzo chętnie przeczytałabym tę książkę, ja od siebie polecam książkę Lilia, o niej nie da się zapomnieć:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty