* Jano i Wito na wsi *


Duży Jano i mały Wito przeżywają nowe przygody. Tym razem są u babci i dziadka na wsi. Dziadek jest chory i trzeba znaleźć jego ulubiony kocyk. Jest taki miły w dotyku…

Nie wiem jak was, ale mnie jako rodzica i nuerologopedę bardzo cieszy fakt, iż na naszym rynku wydawniczym pojawia się coraz więcej książeczek wspierających rozwój mowy. "Jano i Wito na wsi" jest jedną z nich :-) Ta urocza i kolorowa książeczka pełna jest różnych wyrażeń dźwiękonaśladowczych oraz drobnych elementów sensorycznych. Przegania nudę, rozwija mowę i jest fantastyczną zabawą. Wspólne jej czytanie z naszymi maluchami to zawsze dobry pomysł :-) Prosty tekst i mnóstwo nowych dźwięków do zapamiętania oraz kolorowe, urocze i pastelowe ilustracje, to zdecydowane jej duże plusy. Tytułowi bohaterowie to bracia, którzy tym razem wyjeżdżają do dziadków na wieś. Tam mogą zobaczyć wiejskie zwierzęta, pojeździć na traktorze i przeżyć niejedną przygodę. Największą z nich będzie poszukiwanie zaginionego koca. Okazuje się bowiem, że babcia zrobiła na drutach specjalnie dla dziadka piękny, czerwony koc, ale on gdzieś zaginął... A właśnie teraz przydałby się bardzo, ponieważ dziadek trochę gorzej się poczuł i marzy tylko o tym, aby się pod nim skryć... Jano i Wito natychmiast zaczynają poszukiwania, w trakcie których zaglądną w niejeden zakątek gospodarstwa i dzięki temu zobaczą wiele zwierząt. Czy ostatecznie uda się im odnaleźć zaginioną zgubę? Zachęcam was do lektury :-) "Jano i Wito" to bestsellerowa już seria książeczek stworzona przez Wiolę Wołoszyn - logopedkę i blogerkę, która prowadzi bardzo popularnego bloga MatkaWariatka.pl :-) Pięknymi ilustracjami dostosowanymi do wieku i wzroku dziecka ozdobił je Przemek Liput :-) Wspólnie udało im się wykreować cudowną serię dla najmłodszych czytelników :-) Zdecydowanie warto zwrócić na nią uwagę :-) Polecam! 


Reasumując:
moje wrażenia: niebywale urocza;
czytelnik: każdy maluch, który zaczyna swoją przygodę z książkami;
ozdoba biblioteczki: fajna;
objętość: niewielka.moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 4/6
  moja ocena ilustracji 5/6


autor: Wiola Wołoszyn
tytuł: "Jano i Wito. Na wsi"
ilustracje: Przemysław Liput
Wydawnictwo Mamania
Grupa Wydawnicza Relacje  Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Mamania :-)Komentarze

 1. W ogóle mam wrażenie, że coraz więcej pojawia się książeczek sensorycznych i innych realnie wspierających wiele aspektów rozwoju dziecka. To naprawdę bardzo fajnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ładne wydanie książki na pewno przyciągnie uwagę małego czytelnika. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że spodoba się każdemu małemu czytelnikowi :-)

   Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty