wtorek, 21 kwietnia 2020

* kobieta w wielkim mieście *


To książka o Tobie i dla Ciebie :-) 
 

Kobiecość to siła, która zmienia świat. Wiedzą o tym doskonale wszystkie kobiety, z którymi Kasia Olubińska rozmawia w swojej najnowszej książce. Każda z nich definiuje ją trochę inaczej, ale dla wszystkich jest to niezwykłe połączenie siły, odwagi, niezależności i determinacji z miłością, oddaniem, troską, wrażliwością i empatią. Każda kobieta to przecież oddzielny świat. Piękny, wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju. Warto go poznać i przyjrzeć mu się bliżej. W szczerej i poruszające rozmowie każda z bohaterek najnowszej książki tej znanej i lubianej dziennikarki uchyla nam rąbka tajemnicy i opisuje swój własny kobiecy świat, we wszystkich jego barwach. Opisuje wzloty i upadki, sukcesy i porażki. Każda z nich ma inny bagaż doświadczeń, ale mimo licznych różnic łączy jeden wspólny mianownik, jest nią ich głęboka wiara i nadzieja, która pozwala przetrwać najtrudniejsze monety w życiu. "Kobieta w wielkim mieście" to cykl niezwykle osobistych oraz wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały w sobie siłę i odwagę aby zawalczyć o własne marzenia. Agnieszka Amaro, Anna Dec, Bovska, Joanna Jędrzejczyk, Anna Karwan, Paulina Krupińska-Karpiel, Magdalena Lamparska i Marta Żmuda-Trzebiatowska zapraszają nas do swojego kobiecego świata i szczerze oraz otwarcie opisują własne życie. Nie boją się trudnych pytań i bolesnych wspomnień. Są prawdziwe i autentyczne. Może właśnie dzięki temu czytając te rozmowy mamy wrażenie, że uczestniczymy w spotkaniu z przyjaciółką, co podnosi nas na duchu i ogrzewa nasze serducho. Te wywiady tworzą niezwykłą książkę, która sprawia, że w opisywanych historiach każda z nas odnajduje cząstkę samej siebie, bo przecież nieważne czy w wielkim mieście, czy w małym miasteczku jesteśmy wyjątkowe, a jednocześnie bardzo do siebie podobne. Zatem zróbmy sobie kawę, przykryjmy się ciepłym kocem, usiądźmy w ulubionym fotelu i poznajmy się bliżej :-) Polecam!

Reasumując:
Moje wrażenia: bardzo refleksyjna
Czytelnik:  każda kobieta ;-)
Ozdoba biblioteczki: niebywała 
Objętość: średnia ;-) [286 stron]moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena zdjęć 6/6


Katarzyna Olubińska "Kobieta w wielkim mieście"
Wydawnictwo WAM
Kraków 2020


Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą nowości tej księgarni :-)4 komentarze :

 1. Niestety nie moja to tematyka. Mało mnie interesuje taka literatura stricte kobieca. Ale z tego co widzę bardzo ładnie, estetycznie wydana. I okładka w żywych kolorach zdecydowanie przyciąga wzrok. Myślę, że dla zainteresowanych podobną tematyką, na pewno będzie super.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest kobieca literatura, to wywiady ze znanymi kobietami ;-)

   Usuń
 2. Takie szczere i otwarte zwierzenie kobiet mogą być bardzo wartościową lekturą. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie takie właśnie były ;-) Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń