* sekretny język kotów *


Co mówi do ciebie twój kot? Czy jego słodkie pomrukiwanie oznacza, że wyznaje ci miłość, czy właśnie planuje podbój twojego mieszkania?
Może mruczeć, fukać, prychać, a nawet krzyczeć lub dać długi koncert wycia. O tak, twój kot ma wiele do powiedzenia.

"Sekretny język kotów. Mrrrau czy miau? Poznaj tajniki kociej mowy, aby lepiej zrozumieć swojego pupila" - ta książka na pewno oczaruje każdego miłośnika kotów ;-) :-) To nie jest bowiem zwykły poradnik, który uzmysławia nam jak należy dbać o naszych czworonożnych przyjaciół, to swoisty przewodnik, który przenosi nas do krainy kocich dźwięków. Okazuje się bowiem, że koty do nas mruczą, miauczą, furczą oraz ćwierkają i w zależności od konkretnej sytuacji behawioralnej brzmią odrobinę inaczej. Jednym słowem możemy spróbować porozmawiać z naszymi kotami... Podobno potrafią one do nas mówić nawet o tym, że tęsknią za naszą miłością... Czy faktycznie możemy zrozumieć sekretny język kotów? Pewnie nie w taki sposób jak uczymy się innych języków obcych, ale zawsze warto spróbować ;-) :-) Susanne Schötz - lingwistka fonetyczna zaprasza nas do swojego nietypowego świata dźwięków, bo jak się okazuje najlepiej widzi świat uszami. Cała jej praca badawcza zaczęła się od przypadkowego, pierwszego spotkania z kocim przyjacielem... Jej pierwszy kot - Nakręcony Lis - był jednym z kilku kotów, które ostatecznie znalazły schronienie w domu Susanne. Można zatem powiedzieć, że od niego zaczęła się cała przygoda autorki tej książki. Wśród tych nieustających kocich mruknięć i miauknięć zrodził się bowiem pomysł nagrywania i analizowania dźwięków, którymi posługują się koty. Jak się okazuje nie były to pierwsze próby zrozumienia kociej mowy. Już wcześniej, w latach 70. XX wieku pojawiły się pierwsze tego typu badania. Niestety były one prowadzone w sztucznych, laboratoryjnych warunkach i to było ich zdecydowanym minusem. Badania Susanne Schötz są pod tym względem o niebo ciekawsze, ponieważ były prowadzone w naturalnym dla tych kotów środowisku, czyli w ich domowym zaciszu. Jeśli jesteście ciekawi, co można wyczytać z tych obserwacji zachęcam was do lektury tej książki. To na pewno będzie dla was fascynująca przygoda. Za jej sprawą macie niepowtarzalną szansę jeszcze bliżej poznać wasze koty i zrozumieć, co chcą wam przekazać ;-) :-) Historie z życia wzięte, zabawne sytuacje i liczne anegdoty sprawiają, że "Sekretny język kotów" czyta się lotem błyskawicy ;-) :-) To idealna i niebywale przyjemna lektura dla każdego miłośnika kotów. 

moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6


Susanne Schötz "Sekretny język kotów"
tłumaczenie Emilia Skowrońska
Wydawnictwo Kobiece 
Wydanie I
Białystok 2019 


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Kobiecemu :-) Komentarze

 1. Mam nadzieję, że dzięki tej książce, jeszcze bardziej zrozumiem swoje koty. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedy mamy kota to faktycznie bardzo ważne jest to, aby go dobrze wychować. Osobiście spodobał się artykuł o kotach w https://www.statkihistoryczne.pl/kot-syberyjski-poznaj-tego-zwinnego-zwierzaka/ i jestem zdania, że na pewno wielu z nas także tak twierdzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. W moim mniemaniu kociaki są bardzo fajnymi zwierzakami i z pewnością warto jest je mieć u siebie w mieszkaniu. Jak również napisano o nich w https://www.on-the-top.net/pl/rodzina/kot-perski-wszystko-co-powinienes-wiedziec-o-tej-kociej-rasie.html i ja jestem zdania,że takie kociaki są naprawdę milutkie. W takiej sytuacji ja także rozważam teraz aby wziąć jeszcze kolejnego kotka do siebie do domu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajnie napisane. Jestem pod wrażeniem i pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty