piątek, 18 października 2019

* king! *


Moim ganem jest moja własna droga, moja intuicja, wierność sobie. To, co mnie kształtowało, stało się drogowskazem. Robotnicze pochodzenie, podwórko, punk.
                                                         Muniek Staszczyk

Szczera, prawdziwa, bezkompromisowa... Rozmowa Rafała Księżyka z Muńkiem Staszczykiem to jeden z lepszych wywiadów jakie ostatnio czytałam. Daje do myślenia, zaskakuje i zmusza do refleksji. To książka, od której trudno się oderwać. Odkrywa przed nami prawdziwą twarz wokalisty, frontmana i kierownika T. Love. Odsłania przed nami Muńka Staszczyka jakiego dotąd nie znaliśmy... To nie jest tylko kumpel z osiedla, który swoją karierę muzyczną rozpoczął w latach 80-tych XX wieku i zatrzymał się w miejscu. To wrażliwiec, perfekcjonista i człowiek sukcesu, który sprzedał ponad milion płyt, a jego piosenki stały się wspaniałym komentarzem współczesnego życia. T. Love to przecież klasyka polskiego rocka :-) Muniek Staszczyk jednak to również, a może przede wszystkim człowiek taki jak my, pokomplikowany, z mnóstwem marzeń, problemów i wątpliwości, który niejeden życiowy zakręt ma już za sobą. Nie zapomina jednak o tym, co go ukształtowało i skąd pochodzi. Teraz próbuje sowich sił jako solista, zaczynając swoją muzyczną karierę właściwie od nowa... Zawsze w zgodzie z samym sobą, szczery i prawdziwy. "Moim genem jest moja własna droga, moja intuicja, wierność sobie. To, co mnie kształtowało, stało się drogowskazem. Robotnicze pochodzenie, podwórku, punk." To książka, która powinna znaleźć się w domowej biblioteczce każdego fana T. Love :-) Polecam!moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena zdjęć 5/6


Muniek Staszczyk "King! Autobiografia"
rozmawia Rafał Księżyk
Wydawnictwo Literackie
Kraków 2019 
Wydanie I
Data premiery książki: 16-10-2019
Data premiery e-booka: 16-10-2019


Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Literackiemu :-) :-) 8 komentarzy :

 1. O! Staszczyk! Bardzo ciekawa postać. Nie mieć głosu ale jednak mieć to coś... ;) Zwłaszcza teksty są genialne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Raczej nie sięgnę po tę publikację. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Może kiedyś miło mnie zaskoczysz i chętnie przeczytasz jakąś biografię, którą zrecenzuję ;-) :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń
 3. Książka z pewnością warta przeczytania. Tacy ludzie jak Muniek zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zdecydowanie warto ją przeczytać. Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń