* Sharon Tate Życie *


Wzruszająca historia Sharon Tate, legendarnej aktorki, której zbyt krótkie życie przebiegło pod znakiem miłości, sławy i tragedii.

Myślę, że Sharon Tate to osoba, której nikomu nie trzeba przedstawiać... To nazwisko zna cały świat...  Była to piękna, niezwykle utalentowana i wspaniale zapowiadająca się aktorka. Jej życie było pełne sukcesów zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Kochała i była kochana, niebawem miała zostać mamą a jej kariera zawodowa nabierała tempa. Wydawało się, że nic ani nikt nie zniszczy tej sielanki... Niestety stało się inaczej... Wszystko przerwało niezrozumiałe i potwornie brutalne morderstwo...  Ed Sanders w swojej książce stara się jednak opisać całe życie Sharon Tate nie tylko jej tragiczną śmierć. Dzięki temu "Sharon Tate życie" ukazuje losy tej utalentowane dziewczyny od momentu kiedy wygrywała pierwsze konkursy piękności aż po początki jej kariery aktorskiej. Dowiadujemy się z niej o jej pierwszych zauroczeniach i romansach oraz o związku i małżeństwie z Romanem Polańskim. Poznajemy pełne ekstrawagancji życie, które zawsze chciała wieść. Dzięki temu cała historia jej życia to także podróż po barwnych latach sześćdziesiątych XX wieku pełna wszystkich uczuć również tych radosnych, mimo iż oczywiście naznaczona smutnym i tragicznym finałem. Właściwie lada moment miało nadejść wszystko o czym marzyła, miała zostać mamą oraz uzyskać status gwiazdy filmowej i nagle jej nazwisko już nierozerwalnie zostało powiązane z niebywale brutalnym morderstwem... W 1969 roku dom Romana Polańskiego został zaatakowany przez sektę Charlesa Mansona. Grupa oprawców w bezwzględny i okrutny sposób odbierała życie poszczególnym osobom... Nic nie pomogły krzyki, płacz i błaganie o litość... Dlaczego tak się stało? Co doprowadziło do takiej nienawiści, która potrafi nie cofnąć się nawet przed morderstwem ciężarnej kobiety? Ed Sanders nie unika takich trudnych pytań i w swojej książce raz jeszcze dokładnie analizuje tę okropną zbrodnię. To książka, która wzrusza i zmusza czytelnika do myślenia. Zdecydowanie warto ją przeczytać!moja ocena książki 4/6
moja ocena okładki 5/6
moja ocena zdjęć/ ilustracji 4/6


Ed Sanders "Sharon Tate życie"
przekład: Magda Witkowska 
Wydawnictwo Laurum
Warszawa 2019


Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów i nowości tej księgarni :-)


Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty