* fabryka języka *


Nadmuchaj policzki jak balony, kląskaj językiem i na koniec wyślij całusy wszystkim graczom, a przy tym wszystkim uśmiechaj się i baw świetnie! 


Pomysłowa, zabawna i emocjonująca, te trzy słowa najtrafniej opisują moje ostatnie odkrycie :-) Jest nim gra planszowa zaprojektowana przez logopedę, Małgorzatę Korbiel, pracującą na co dzień z dziećmi. Myślę, że i u mnie w gabinecie logopedycznym zrobi ona furorę :-) :-) Moja A. jest nią zachwycona.  "Fabryka języka", bo o niej właśnie mowa, to gra, w której każdy z graczy buduje swojego własnego robota. W tym celu zbiera poszczególne elementy, które są jego częściami, jednak ich gromadzenie nie jest takie proste... Gracze muszą solidnie wyćwiczyć swoje usta i języki, wykonując przeróżne polecenia z kart... "Próbujesz przepchać swojego robota do lakierowni. Wypychaj z całej siły policzek językiem", "Znalazłeś dziwny przycisk. Otwórz usta i machaj językiem góra - dół, jakbyś chciał go szybko przyciskać", "Wyprodukowałeś sprężyny, świetna robota! Rób ustami ryjek i uśmiech na zmianę przez 10 sekund" :-) Prawda, że pomysłowe? Po wykonaniu każdego takiego zadnia gracz może poruszać się po planszy, wybierać elementy z taśmy produkcyjnej, przeszukać kosz z niepotrzebnymi już elementami lub nawet podkraść innemu graczowi części jego robota. Wszystko po to, aby stworzyć swojego własnego, wymarzonego i jedynego robota. Jednym słowem świetna zabawa gwarantowana :-) "W tej grze pokazuje się komuś język nie tylko z powodu emocji! Zagraj i sprawdź, czy potrafisz powtórzyć jak najszybciej: Słowik wysławia słowa składnie, ale skomplikowanie!" Dodam jeszcze tylko, że gotowe roboty są naprawdę rewelacyjne, a wszystko to za sprawą fantastycznej grafiki :-) Jednym słowem polecam ;-) :-)

moja ocena gry 5/6
moja ocena grafiki 6/6Tytuł: "Fabryka języka"
Autor: Małgorzata Korbiel
Producent: Zielona Sowa
Rok wydania: 2018
kategoria wiekowa 6+


Za możliwość zapoznania się z grą dziękuję sklepowi Bee :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów i zabawek  tego sklepu :-) 
Komentarze

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty