* malcom xd * emigracja *


Doskonała powieść łotrzykowska o emigracji. Dowcipna i gorzka, taka, jaka powinna być. Polacy emigrowali od zawsze i emigracja była zawsze doświadczeniem traumatycznym - obietnicą lepszego życia i rozczarowaniem równocześnie. każde pokolenie ma własną opowieść o emigracji: dla poprzedniego była to "My zdie's emigranty" Manueli Gretkowskiej, dla pokolenia lat 90. jest Malcom XD.
                                                                                   Adam Leszczyński
Malcolm XD to chyba najbardziej nieznany człowiek w naszym kraju, ale zarazem już postać legendarna, przynajmniej w Internecie ;-) :-) Sam ten fakt intryguje i niesamowicie zachęca nas do zapoznania się z jego najnowszą książką, nie mówiąc już o wielu  przychylnych jej recenzjach ;-) :-)  "Emigracja" to słodko-gorzka opowieść o młodym człowieku, który w poszukiwaniu lepszego życia postanowił wyemigrować do Anglii. Jego historia to rodzaj "łotrzykowskiej" opowieści, w której dowcip przeplata się ze smutną puentą. Niektóre sytuacje zostały opisane tak zabawnie, że trudno powstrzymać się  od głośnego i spontanicznego śmiechu, ale to bardzo często śmiech przez łzy... Polacy szukając dobrobytu i wolności emigrowali od wieków i to doświadczenie najczęściej było jednak dla nich na swój sposób doświadczeniem traumatycznym. Zawsze było jednocześnie obietnicą lepszego życia, ale i rozczarowaniem. Smutne to i przejmujące. Zawsze było, jest i pewnie będzie. Każde pokolenie ma trochę włąsną opowieść o emigracji... Teraz nie jak kiedyś z wielkiej emigracji zawsze można wrócić... Mimo wszystko tęsknota za krajem była i jest ogromna. Tam zawsze czujemy się obco i nieswojo. I nie wszystko jest takie kolorowe jak się nam wydaje... "Emigracja" to ciekawie napisana opowieść o dorastaniu w małym miasteczku, pełnej przygód wyprawie do Londynu i trudnym życiu emigranta. Zachęcam was do lektury. To książka, od której nie można się oderwać :-) Polecam!moja ocena książki 5/6
moja ocena okładki 6/6


Malcoml XD "Emigracja"
Grupa Wydawnicza Foksal 
Wydawnictwo W.A.B.
Wydanie I
Warszawa MMXIX


Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów i nowości tej księgarni :-)


Komentarze

  1. Mam tę książkę na swojej liście, mam nadzieję, że niedługo uda mi się ją dorwać ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jak ją przeczytasz daj znać czy ci się podobała :-) Pozdrawiam serdecznie :-)

      Usuń

Prześlij komentarz

mój instagram

Popularne posty