niedziela, 9 czerwca 2019

* kobiety Donalda Trumpa *


"Kobiety Donalda Trumpa" to prowokacyjna i wnikliwa opowieść o życiu kobiet z najbliższego otoczenia 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. 
Donald Trump to osoba, której nie trzeba nikomu przedstawiać... Biznesmen, miliarder, celebryta, człowiek sukcesu i wreszcie prezydent Stanów Zjednoczonych. Postać równie znana co kontrowersyjna. Mówiono o nim wiele rzeczy. W jego życiorysie tak naprawdę skandal gonił skandal. Jest on postacią nietuzinkową, silną, charyzmatyczną i niezwykle prowokacyjną. Momentami seksistowski, brutalny i ordynarny. Nikt nie spodziewał się, że taka osoba może zostać głową państwa, a jednak wykazał się ogromną determinacją i konsekwencją, co doprowadziło go aż do Białego Domu. Przez swoich konkurentów politycznych oceniany bardzo ostro i surowo. To na pewno najbardziej kontrowersyjny polityk ostatnich lat. "W jawny sposób zdradzał swoje żony, pożerał wzrokiem własną córkę, a dzięki stwierdzeniu "łapanie za cipki" stał się bohaterem afery Pussygate. Czy którykolwiek prezydent w historii Stanów Zjednoczonych miał bardziej napięte relacje z kobietami niż Donald Trump?" I to właśnie nie on, a kobiety z jego najbliższego otoczenia stały się głównymi bohaterkami biograficznej ksiażki Niny Burleigh. "Kobiety Donalda Trumpa" to rzetelnie napisana, wnikliwa i prowokacyjna opowieść o życiu najważniejszych kobiet dla 45. Prezydenta Stanów Zjednoczonych. Autorka tej opowieści przybliża nam życiorys jego babci Elisabeth, matki Mary oraz jego żon: Ivany, Marli i Melanii. Sporo miejsca poświecą również jego córkom: Ivance i Tiffany. Nie pomija także kobiet, które go oskarżyły o nadużycia seksualne i próbę przekupstwa. Nie jest to jednak zbiór plotek charakterystycznych dla wielu kolorowych czasopism, to skrupulatnie przygotowana książka, której autorka nie pomija spraw trudnych, bolesnych i kontrowersyjnych. Znając najważniejsze kobiety w życiu Donalda Trumpa trochę bardziej rozumiemy niektóre jego zachowania i głoszone poglądy. W związku z czym tak naprawdę jest to również książka trochę o samym prezydencie, tylko nie jest on jej pierwszoplanowym bohaterem. To opowieść, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Nie można się od niej oderwać. Zaskakuje, oburza, zadziwia, zastanawia. Niektóre fragmenty czyta się z niedowierzaniem i oburzeniem. Odkłada się ja na moment i się do niej wraca. Na pewno nie można pozostać wobec niej obojętnym. Jeśli ktoś lubi książki biograficzne musi przeczytać również "Kobiety Donalda Trumpa". Polecam!

moja ocena ksiażki 4/5
moja ocena okładki 4/5


Nina Burleigh "Kobiety Donalda Trumpa. 
Życie w złotych kajdankach"
tytuł oryginalny: "Golden Handcuffs: 
The Secret History of Trump’s Women"
przełożył Maciej Lorenc
Wydawnictwo Kobiece
Wydanie I
Białystok 2019Za możliwość przeczytania książki dziękuję księgarni Tania Książka :-) Zachęcam was zresztą do zapoznania się z całą ofertą bestsellerów i nowości tej księgarni :-)


4 komentarze :

 1. Tym razem, raczej nie dla mnie. 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię biografie, więc i na tą się skuszę:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać jakie są twoje wrażenia po lekturze. Pozdrawiam serdecznie :-)

   Usuń