poniedziałek, 6 marca 2017

* naucz się żyć * PRZEDPREMIEROWO


"Poznaj skandynawski sposób na szczęście i naucz się żyć na nowo."


 


 Mats i Susan Billmark "Naucz się żyć"
tłumaczenie Małgorzata Kłos
Wydawnictwo Otwarte 
Wydanie I
Kraków 2017

PREMIERA 15 marca 2017 roku


 Nasz współczesny świat sprawia, że żyjemy w ciągłym biegu. Mamy wręcz nieograniczone możliwości. Z jednej strony możemy spełniać wszystkie swoje plany i marzenia, ale z drugiej równocześnie niestety zatracamy nieodwracalnie radość życia. Nie cieszą nas już drobiazgi, cały czas poszukujemy czegoś wielkiego. Nie umiemy docenić tego, co już mamy, bo chcemy cały czas więcej i więcej.  Nie potrafimy zatrzymać się i skupić na chwili, która trwa tu i teraz, bo nieustannie mamy wrażenie, że coś nas ominie. Cały czas biegniemy. Tylko właściwie za czym?  Rytm naszego życia sprawia, że z dnia na dzień czujemy się coraz bardziej wypaleni i nieszczęśliwi. W tym zachłyśnięciu się możliwościami, które mamy zapominamy, że szczęście dają nam najprostsze rzeczy i jak się okazuje to one w życiu stają się najważniejsze. Dają nam poczucie bezpieczeństwa i sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Tak po prostu. Wyjście z ukochanym do kina, spacer z dzieckiem w poszukiwaniu oznak wiosny, przeczytanie dobrej książki, kawa wypita z siostrą, spotkanie z przyjaciółmi to wszystko sprawia, że czujemy radość życia. Próbując sprostać oczekiwaniom i wymogom innych zapominamy o sobie. Starając się nadążyć za współczesnym rytmem życia coraz bardziej gubimy się we własnym życiu.  Mats i Susan Billmark napisali świetny poradnik, który uzmysławia nam, co w życiu ma prawdziwą wartość. Sami doświadczyli życiowego wypalenia. W pewnym momencie pomyśleli o wizycie u specjalisty. Ta decyzja zmieniła ich życie na lepsze. Zaczęli pisać dziennik. Bardzo szybko okazało się, że te zapiski przynoszą im ukojenie. Chcieli się tym podzielić z innymi.W ten sposób powstał poradnik, który między innymi podpowiada czytelnikom jak zaakceptować siebie, jak szukać w życiu prawdziwego szczęścia, jak pozbyć się leków, jak docenić chwilę, która właśnie trwa... Naucz się żyć to książka, która stała się inspiracją dla wielu osób. W prosty sposób opisuje jak zadbać o dobre relacjach z samym sobą i innymi ludźmi. Podpowiada, co należy zmienić i na co zwrócić uwagę, żeby nareszcie się zatrzymać, odetchnąć pełną piersią i poczuć w sercu radość. To publikacja, który uczy jak świadomie żyć. Możemy wyczytać w niej kilka mądrych prawd, które uzmysławiają nam czym tak naprawdę jest szczęście. Dla wszystkich fanów poradników to wręcz lektura obowiązkowa, ale nie tylko... To książka dla wszystkich, którzy nie chcą się w życiu pogubić... Warto ją mieć w swojej biblioteczce ...


 moja ocena książki 5/5
moja ocena okładki 5/5 cytaty z książki:

"Musimy zrozumieć, że nasza wartość nie zależy od naszych dokonań."

"Jednym z najtrudniejszych wyzwań w życiu jest bycie sobą w świecie, który stara się zrównać cię z innymi."

"To nie brak miłości, a brak przyjaźni sprawia, że związek nie jest szczęśliwy."

"Bądź świadom mocy słów! Używaj ich właściwie."

"Zamiast myśleć, czego ci brak, pomyśl o tym, co masz."

"Ciesz się drobiazgami. Być może pewnego dnia obejrzysz się za siebie i zrozumiesz, że to, co małe, w istocie było wielkie."

"Niech świadome życie chwilą stanie się dla ciebie naturalnym stylem bycia. Odmieni całe twoje życie."Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Otwarte :-) :-)