sobota, 10 grudnia 2016

* jeden dzień *
" Codzienny słownik obrazkowy dla wszystkich maluchów.

A w nim – ponad 200 pogodnie zilustrowanych słów, które układają się w jeden dzień z życia dziecka. Od rana do wieczora. Od poduszki pod głową do księżyca za oknem. Od przebudzenia do zaśnięcia.

Na kartonowych stronach znajdziecie jedzenie, ubrania, zabawki, wizytę w parku, na placu zabaw i w zoo, kąpiel, części ciała oraz wiele innych rzeczy i zdarzeń bliskich każdemu dziecku.

Miłego dnia!" ... od kilku dni mamy na naszej półce w biblioteczce kolejną ulubioną książeczkę ... moja A. mogłaby ją przeglądać i "czytać" na okrągło :-)  ... jest nią "Jeden dzień" Aleksandry i Daniela Mizielińskich ... to ilustrowany słownik obrazkowy wydany przez Wydawnictwo Dwie Siostry ... znalazły się w nim słowa, które układają się w jeden dzień z życia dziecka ... każde słowo ma przypisany fantastyczny, kolorowy obrazek ... wszystko zaczyna się pobudką i śniadaniem później mamy m.in. owoce, warzywa, spacer, wizytę na placu zabawa, w zoo, zabawę w piaskownicy,  różnorodne zwierzęta, zabawki, wieczorną kąpiel i zasypanie ... wszystko, co dla maluszka jest atrakcyjne ... co zna, lub chętnie pozna ... żywe intensywne barwy, wyraźne ilustracje, drukowane podpisy i kartonowe strony to atuty tej książeczki ... warto mieć ją w swoich zbiorach ... jest świetną alternatywą na długie zimowe wieczory ... przydaje się zarówno w domowym zaciszu, jak i świetnie nadaje się do terapii logopedycznej ... można śmiało ją wykorzystać na zajęciach wzbogacających słownik dziecka lub uatrakcyjnić nią naukę rozumienia i nazywania rzeczowników, wykonywania polecenie pokaż, czy naukę czytania ...  POLECAM :-) 

Aleksandra i Daniel Mizielińscy "Jeden dzień"
Wydawnictwo Dwie siostry
Warszawa 2016
ISBN 978-83-64347-01-6

moja ocena książki 5/5
moja ocean okładki 5/5
moja ocena ilustracji 5/5


Dziękuję Wydawnictwu Dwie Siostry za udostępnienie mi egzemplarza recenzenckiego :-) :-) :-)