piątek, 23 grudnia 2016

* 12 dnia świąt Dasha i Lily *


"Znany duet autorski powraca z kontynuacją młodzieżowej romantycznej historii na tle świątecznego Nowego Jorku. Gwiazdkowy hit!"
... "12 dni świąt Dasha i Lily" to odpowiednia propozycja na nadchodzące świąteczne dni ... ciepła, odrobinę nostalgiczna i na pewno romantyczna historia, która rozgrywa się w świątecznym Nowym Jorku ... Rachel Cohn i David Levithan stworzyli pogodny, bożonarodzeniowy romans, który zyskał uznanie za oceanem i nie tylko ... moim zdaniem momentami zbyt infantylny i przesłodzony, no ale w końcu to lektura napisana o nastolatkach i dla nastolatków, dlatego możemy na ten minus przymknąć oczy ;-)  ... Dash i Lily - główni bohaterowie książki bardzo dużo przeszli od momentu, kiedy się poznali ... właśnie mija rok ich znajomości ... w nastoletnim świecie to bardzo długo ... wiele się w tym czasie wydarzyło ... nikt nie przypuszczał, że będzie to aż tak trudny rok ... ukochany dziadek Lily przeszedł bardzo poważny zawał serca i stracił całkowicie radość życia ... dziewczyna z całych sił starała się mu pomóc, jednak gdzieś po drodze zatraciła swój własny optymizm i pogodę ducha ... przed Dashem - ukochanym Lily i jego przyjaciółmi stoi bardzo trudne zadanie ... zależy im na tym, aby nastolatka odnalazła samą siebie, na nowo uwierzyła w miłość i raz jeszcze pokochała święta ... mają na to niewiele czasu bowiem pozostało już tylko 12 dni do Bożego Narodzenia ...  czy uda się im sprawić, że Lily odnajdzie świąteczną magię grudniowego Nowego Jorku? ... czy miłość pokona wszystkie smutki i rozterki?  .. i wreszcie czy główna bohaterka przypomni sobie o tym, ile radości przynosi ze sobą świąteczny czas? ...  pozostawiam was z tymi pytaniami i zachęcam do lektury ... 
...jeśli potrzebujecie nadal pomysłu na prezent, albo po prostu szukacie idealnej ksiażki na najbliższe dni "12 dni świąt Dasha i Lily" będzie idealnym rozwiązaniem ... moim zdaniem to przyjemna gwiazdkowa lektura nie tylko dla nastolatków ;-) :-) ... 


"Świąteczna atmosfera w tle, zasypany białym puchem Nowy Jork i uwielbiani przez czytelników bohaterowie, to przepis na gwarantowany sukces."


Rachel Cohn, David Levithan "12 dni świąt Dasha i Lily"
przełożyła Dobromiła Jankowska
Wydawnictwo Bukowy Las
Wrocław 2016
ISBN 978-83-8074-056-3

moja ocena książki 4/5
[bardzo pomysłowe tytuły rozdziałów i ciekawa dwuosobowa narracja]
moja ocena okładki 5/5 
[Nowy Jork w lampkach jest obłędny ;-) :-) ]Dziękuję Wydawnictwu Bukowy Las za możliwość przeczytania ksiażki :-) :-) :-)